Arhiv objav 2013

Vrnili smo se s tekem na Češkem.
Slovenska ekipa je štela pet članov. Med njimi trije naši: Špela Bajrič, Rok Šmit in Jan šmit.

Najbolj uspešni smo bili v sprintih K1 in K2 na 200 m, z dvema A finaloma.

Rok Šmit je v K1 osvojil 6. mesto. Dvojec Rok Šmit – Jan Šmit je osvojil 7. mesto.
Špela se je na 1000 in 500 m prebila v finale B, na 200 m je obstala v polfinalu.

Z rezultati smo lahko zelo zadovoljni, v konkurenci 22. držav v Rokovi in Janovi skupini ter 26 tekmovalcev je uvrstitev v A finale lep uspeh. Vseh tekmovalcev je bilo skoraj 500, samo Madžarov je bilo 80 …

Več lahko pogledate v priloženih rezultatih: posamezne tekmeskupne točke.
Lep pozdrav,
Stane Klemenc

Državno prvenstvo v kajak sprintu – Ptuj, 7.-8. september 2013

Na državnem prvenstvu v kajak sprintu je tekmovalo 22 bohinjskih tekmovalcev v 9. kategorijah.
Osvojili smo skupaj rekordnih 32 medalj (19.7%) od vseh možnih 162. Imamo 13 naslovov državnih prvakov, (24%) od mogočih 54. Sodelovalo je 11 klubov. Po številu državnih prvakov smo zasedli prvo mesto pred Soškimi elektrarnami in Žusterno.
V disciplini K1 1000 m so novi državni prvaki: Špela Bajrič, Ines Matuc in Rok Šmit. Drugo mesto so osvojili: Taja Smukavec, Anja Lužnik in Jan Šmit. Tretje mesto so osvojili: Manca Vida, Matija Odar in Miha Fartek.
V disciplini K1 500 m so novi državni prvaki: Špela Bajrič, Ines Matuc in Rok Šmit. Drugo mesto sta osvojila: Anja Lužnik, Jan Šmit. Tretje mesto: Taja Smukavec in Miha Fartek.
V disciplini K1 200 m je nova državna prvakinja Ines Matuc. Rok Šmit je v višji kategoriji st. mladincev osvojil 2. mesto. Na 200 m lahko tekmujejo samo st. mladinci in člani. Manca Vida je bila tretja.

V disciplini K2 1000 m so novi državni prvaki: Špela Bajrič – Anja Lužnik in Rok Šmit – Jan Šmit. Drugo mesto so osvojili: Ines Matuc – Manca Vida in Matija Odar – Miha Repinc. Tretje mesto:Taja Smukavec – Ajda Kreslin in Gregor Medved – Lenart Ribnikar.
V disciplini K2 500 m so novi državni prvaki: Špela Bajrič – Anja Lužnik in Rok Šmit – Jan Šmit. Drugo mesto sta osvojila: Matija Odar – Miha Repinc. Tretja mesta so osvojile: Taja Smukavec – Ajda Kreslin, Ines Matuc – Manca Vida.
V disciplini K2 200 m so novi državni prvaki: Špela Bajrič – Anja Lužnik in Rok Šmit – Jan Šmit.

Osvojili smo še nekaj četrtih mest: Miha Repinc, Jan Markelj – Matic Ajdič, Matej Fajdiga – Žan Plečko, vsi na 1000 m. Na 500 m so bili četrti: Manca Vida, Markelj – Ajdič, Ribnikar – Medved. Pri članih je prvič tekmoval Robi Mikelj na 500 m in osvojil odlično 6. mesto. Ostala osvojena mesta in rezultate si lahko ogledate v objavljenih datotekah: 1. dan, 2. dan.

Tekmovali so tudi otroci šole kajaka: Manca Mikelj je osvojila prvo mesto, Tjaša Mikelj tretje mesto, naša najmlajša Urška Mustar je bila šesta. Pri cicibanih je Jaka Kordež osvojil prvo mesto. Kategorija šole kajaka ali cicibanov ne velja za državno prvenstvo.

Tekmovali smo še trije veterani: Niko Svoljšak, Pio Lapanja in Stane Klemenc, kategorija pa letos ni štela za DP.

K dobrim rezultatom je največ doprineslo naše celoletno resno delo, sodelovanje s Soškimi Elektrarnami, priprave z reprezentanco, tekmovalna proga na Jezeru in el. katamaran za delo. Pozitivno delujejo tudi treningi tujih reprezentanc na Bohinjskem Jezeru.

Čestitam vsem tekmovalcem, trenerjem pa se zahvaljujem za dobro delo z našo mladino.

V sredo odhajamo s tremi našimi tekmovalci (od petih slovenskih) na tekmo Olimpijskih upov, teden pozneje pa še na svetovno maraton prvenstvo.

5. oktobra bo 7. BOHINJSKI MEDNARODNI KAJAKAŠKI MARATON.

Pozdravljeni,

letošnji klubski dan bo v nedeljo, 29. septembra Pod Skalco. Začetek ob 11. uri.

Še posebej vabljeni tisti, ki se ga niste udeležili lansko leto …
Rezervirajte si zadnjo septembersko nedeljo za prijetno druženje Pod Skalco.

Stane

Na letošnjem triatlonu je sodelovalo 29 naših članov.
Posamezno so tekmovali Matija Odar – bil je prvi v kajaku in skupno v svoji, najmlajši kategoriji. V starejših kategorijah so tekmovali:
Darko Logar, Robi Mikelj, Frenk Mustar, Tomaž Oven, Tomo Smukavec, Dušan Rozman, Klemen Rotar, Franci Soklič, Matej Kosem, Pijo Lapanja, Aleš Cunder, Primož Kristan,Tine Radinja, Ajda Radinja, Mateja Vrhunc Tomazin, Lučka Podlipnik, Tone Pekolj, Matjaž Čampa, Fredo Rajter, Roman Nose, Jaka Binter, Sebastjan Ježek, Iztok Obreza in LjuboOsovnikar.
V štafetah pa so veslali: Manca Vida, Jan Šmit, Niko Svoljšak, Rade Ojdanič in Matej Vovk.

V štafetah je veslalo še nekaj slovenskih reprezentantov: Matic Klobučar – srebrn iz letošnjega mladinskega SP v Kanadi, Simon Oven, Maks Frančeškin in Jani Jarc.

Čestitke vsem nastopajočim.

Rezultati so objavljeni na strani Triatlona jeklenih.

Vabim Vas na 7. BOHINJSKI MEDNARODNI KAJAKAŠKI MARATON, ki bo 5. oktobra na Bohinjskem jezeru.

Štel bo za Slovenski pokal in državno prvenstvo. Absolutna kategorija vseh tekmovalcev pa bo štela za Pokal Bohinja.

Prvič boste tekmovali po mednarodnih pravilih s 100 m prenosom čolnov po kopnem v vsakem krogu. Ker pa za tovrstna tekmovanja večina še nima maraton kajakov in izkušenj, bo tek – prenos po kopnem – samo v starejših kategorijah tekmovalcev. Mlajše kategorije, rekreativci in veterani boste tekmovali samo v veslanju, brez teka.

RazpisCall for competition

Prijavite se lahko:

Veselimo se srečanja z vami!

KKK BOHINJ

V soboto, 27. julija 2013, je bila v Bohinju izvedena izbirna tekma za SP v maratonu. Proga je merila 21,5 km.

Pri članih je zmagal Jošt Zakrajšek z absolutno najboljšim časom 1:34,17.

Juniorji:

• Rok Šmit: 1:45,27 (2.čas skupno)
  • Matija Odar: 1:45,33.27 (3.čas skupno)

• Špela Suhač: 1:37,54
  • Lučka Podlipnik: 1:40,37 (izgubia cca. 10m in s plavanjem na obalo po prevrnitvi)
  • Neža Osovnikar: DNF (odstopila po drugi prevrnitvi)

Mlajši deček 9,21 km:

• Matic Ajdič – 51:08

Vabljeni k ogledu fotografij.

LP, Stane

V soboto, 27. julija 2013, KKK Bohinj v sodelovanju s KZS organizira izbirno tekmo za SP v maratonu za člane in mladince.
Zadnji rok za prijave je v sredo, 24. julija 2013.
Podrobnosti v razpisu.

minuli vikend (6. in 7. julij 2013) smo tekmovali na močni mednarodni tekmi v dolomitskem turističnem mestu Auronzo. Prizorišče je lepo in praktično urejeno, vse je teklo enostavno in brezhibno. Na 200 in 500 m so imeli prvič štartne bloke. Proge po novem intenzivno ponujajo za treninge reprezentanc.

Tekmovali smo v juniorski kategoriji.
Vseh tekmovalcev je bilo 384 iz šestih držav, juniorjev pa 79 iz treh držav. Tekmovanje je veljalo za uvrstitev italijanskih tekmovalcev v reprezentanco, zato so bili tam vsi njihovi najboljši tekmovalci.
Za KKK Bohinj so tekmovali : Miha Repinc v 3. disciplinah, Matija Odar v 3. disciplinah, Jan Šmit v 3. disciplinah in Rok Šmit v 4. disciplinah.
V soboto smo se preko kvalifikacij in polfinalov prebili do 5. finalov, ki so bili v nedeljo.
Rezultati v finalu:
K1 200m – Rok Šmit 5.mesto
K1 500m – Rok Šmit 4.mesto
K1 1000m – Rok Šmit 7.mesto
K2 200m Rok Šmit – Jan Šmit 7.mesto
K2 1000m Miha Repinc – Matija Odar 4. mesto
Iz posameznih nastopov in rezultatov je viden napredek naših tekmovalcev.
Vabljeni k ogledu rezultatov in fotografij.

KKK Bohinj

V soboto, 9. 6. smo uspešno izvedli 2. tekmo XIV. SLO pokala mlajših kategorij v sprintu in mini maraton na 5000 m. Vabljeni k ogledu rezultatov in fotografij.

Vabimo vas na 2. tekmo XIV. Slovenskega pokala mlajših kategorij v sprintu in maraton na 5000 m za vse kategorije tekmovalcev, veteranov in rekreativcev. Podrobnosti si poglejte v razpisu.

Matija Odar je 24. 3. tekmoval na divji vodi v spustu po Savi, od Medvod do Tacna. Na svoji prvi tekmi je osvojil 4. mesto med 17. tekmovalci. Medaljo je zgrešil za 2 sek. Vabljeni k ogledu rezultatov.

Na zadnjem zasedanju predsedstva ICF je bil Bohinj izbran za organizatorja EVROPSKEGA PRVENSTVA KAJAK MARATONA 2015.

V soboto, 16. 3., smo bili na prvi letošnji tekmi – DP 5000 m, Most na Soči.
Državni prvaki so postali:
– Jošt Zakrajšek Tacen in Anja Osterman Adria – člani/članice,
– Matic Klobučar SE in Ines Matuc BOHINJ – starejši mladinci/mladinke,
– Rok Šmit in Anja Lužnik – mlajši mladinci/mladinke (Jan Šmit in Špela Bajrič sta bila druga) vsi Bohinj.
Tekmovali so še naši člani: Miha Repinc, Matija Odar (kmalu po startu se je prevrnil, a nadaljeval tekmo), Taja Smukavec, Lenart Ribnikar, Matej Fajdiga in Jan Markelj. Pri veteranih sta nastopila Niko Svoljšak in Pio Lapanja.